מה שונה בין ספר ליקוטי מוהר"ן לבין קיצור ליקוטי מוהר"ן?

  1. שלום עליכם כבוד הרב מה שונה בין ספר ליקוטי מוהר"ן לבין קיצור ליקוטי מוהר"ן? 2. אם יש מדרגה לאדם שלומד ספר זה? 3. מדוע לא נמצאה תמונה מרבי נחמן?
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

תשובה (צוות אתר שער ברסלב)

שלום רב,
א. ליקוטי מוהר"ן הוא ספר תורותיו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב. על פי הוראת רבי נחמן, ליקט וקיבץ תלמידו, רבי נתן, את העצות המעשיות העולות מכל תורה, וקיבצם יחד לספר שנקרא "קיצור ליקוטי מוהר"ן". עוד על הספר תוכל לקרוא כאן. ב. כל אדם שהוגה בתורת רבינו הק' באמת, על מנת לקיים, יכול להגיע לדרגות מאוד גבוהות בעבודת השם… ג. למה אין תמונה של רבי נחמן? ראה כאן

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאל את הרב

מה הם הדברים שכדאי ללמוד בהם בחצות הלילה, אחר שערכתי תיקון חצות והתבודדתי? ב"ה יש לי כמה וכמה שיעורים קבועים, במשניות וגמרא ושו"ע וספרי רבינו, השאלה היא: איזה מהם עדיף ללמוד בשעות שאחר חצות הלילה?

שלום כבוד הרב. לעניין אכילת בצל חי אצל חסידי ברסלב בכלליות – ואכילתו עם דג ההרינג המלוח.! שאלה:1. האם שמן כובש בצל? 2. האם הוא מונע או מעכב כבישה? 3. מה דינו של בצל ששרה בשמן (יומיים) ומערבבים אותו עם דג מלוח. ? 

שלום וברכה, שאלה לי ובבקשה, האם עובדה שהיא ידועה בציבור וכגון, לספר על אדם שהוא היה מאושפז במחלקה סגורה בבי"ח פסיכיאטרי, האם זה בגדר לשון הרע או שזה מותר מדינא כיוון שהרבה כבר יודעים מכך, ובבקשה? תודה ומראש.