איך אני יכולה להתקרב לה’?

מאז ומתמיד הרגשתי חיבור חזק נורא לדת וכל פעם שאני מבקרת בירושלים בכותל ובמקומות רוחניים מבחינה דתית אני מרגישה שייכת ושלווה מסויימת, אני מרגישה שאני מתרחקת מהשם ואני מרגישה מבולבלת וחוסר נוחות איך אני מתקרבת בחזרה ואיך אני יכולה להתקרב עוד יותר לאלוקים?

תשובה מאת הרב שמעון טייכנר

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

שלום לך. קראתי את מכתבך ומאוד הבנתי אותך. התחושות שאת מרגישה הן מאוד אמיתיות, כי במפגש עם מקור של קודש, הנפש של האדם רועדת, מקבלת זעזוע חיובי, ממש כמו חיבור לא מקור עצמה, מקור של חיים. אך החיבור הזה שמטלטל את האדם שיש לו פתח לחיבור, לא מתמיד. כמו דברים רבים בחיים שלנו, ההתפעלות וההתרגשות עוברות לאחר זמן, ולכן אי אפשר לבנות עליהן.

בניגוד לעולם הרגשות, העולם השכלי יציב יותר, ולכן בו יש יותר מקום לבניין. כמובן אין זה אומר שאין מקום לעולם החווייתי והרגשי, אך זה אומר שצריך לדעת את המקום שלו, שהוא מהווה דחיפה וחיבור לדברים, אבל לעולם לא יחליף את השכל. לכן, כדי שתצעדי קדימה, חשוב מאוד שתתחברי למסלול של לימוד תורה, לימוד של הלכות מעשיות ולימוד של תוכן כללי של בירור אמונה ולימוד יסודות הקשר עם אבינו שבשמים. לימוד זה יבנה בך בעזרת ה' את הקשר באופן השלם שיובל אותך להיות במקום אחר מהמקום שאת נמצאת היום.

לימוד זה גם יוציא אותך מתחושת הבלבול, וייתן לך המון בהירות בחיים. חשוב שהלימוד הזה יהיה מודרך מתוך היכרות אישית, ולכן אני מאוד מציע לך לבנות קשר עם מישהי שתשמח לעזור לך, מישהי שיש לה רקע תורני, שתוכל להדריך אותך ולכוון אותך למה שמאתים לך. כדי שאוכל לעזור לך באופן המעשי, אשמח שתכתבי לי מעט פרטים עלייך, כגון מקום מגורים, גיל ואמצעי קשר ואשמח לעזור באופן המעשי. חזרי וכתבי לי את הדברים כדי שאוכל לקדם אותם. בברכת הצלחה רבה

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאל את הרב

מה הם הדברים שכדאי ללמוד בהם בחצות הלילה, אחר שערכתי תיקון חצות והתבודדתי? ב"ה יש לי כמה וכמה שיעורים קבועים, במשניות וגמרא ושו"ע וספרי רבינו, השאלה היא: איזה מהם עדיף ללמוד בשעות שאחר חצות הלילה?

שלום כבוד הרב. לעניין אכילת בצל חי אצל חסידי ברסלב בכלליות – ואכילתו עם דג ההרינג המלוח.! שאלה:1. האם שמן כובש בצל? 2. האם הוא מונע או מעכב כבישה? 3. מה דינו של בצל ששרה בשמן (יומיים) ומערבבים אותו עם דג מלוח. ?