אני מרגיש צורך גדול לעשיית רב להדרכת הבית אך יש לי התנגדות פנימית

הנני בעל תשובה עם משפחה ב"ה ואני מרגיש צורך גדול לעשיית רב להדרכת הבית אך יש לי התנגדות פנימית לכך ובנוסף איך זה מסתדר עם מה שרבינו הזהיר מלהתקרב למפורסמים ?

תשובה מאת הרב שמעון טייכנר

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

תשובת הרב שמעון טייכנר

ראשית אשריך אשריך שזכית להיות בעל תשובה !

בעלי תשובה הם העילית של עם ישראל, "במקום שבעלי תשובה עומדים” וכו'

עתה לעצם שאלתך, עלינו לדעת שיש הבדל גדול בין ,לעשות רב להנהגת הבית' לבין ,להתקרב למפורסמים'  (שאינם צדיקים גמורים)

לעשות רב, היינו לבחור לעצמי אחד שאני יודע שהוא למד תורה הרבה יותר ממני, ומכיר בו שמקיים אותה במסירות בלי לוותר על קוצו של יוד,  וגדל בין אנשים כשרים וראה את התנהגותם יותר ממני, אזי אבחר בו שילמד אותי ושאוכל להתייעץ איתו על דרכי עבודת השם והנהגת הבית.

מאידך, להתקרב למפורסמים היינו לבטל דעתי אליהם לגמרי מתוך אמונה בהם שהם מכירים היטב אותי ואת שורש נפשי ומה ייעודי בעולם ועוסקים בתיקון נפשי ולכן אני מבוטל אליהם. הרגשתך בצורך גדול לעשות רב היא חיובית בהחלט! ובאה מהרגשת אחריות שלך על עצמך ועל בני ביתך לחיות על פי דרך התורה לאור החסידות. ולכן ראוי שתקיים את זה ועם הידיעה הברורה שזה באמת טוב עבורך תוכל להתגבר על ההתנגדות הפינימית לכך.

ואשרינו כולנו, שזכינו לדעת מצדיק מפורסם אמיתי שוודאי גם היום עוסק בתיקון נפשנו ובפרט בעוסקים במאמריו ובעיצותיו אשר הם כל כך מתאימים היום בדיוק עבורנו ולכל אחד ואחד מבני דורנו.

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאל את הרב

מה הם הדברים שכדאי ללמוד בהם בחצות הלילה, אחר שערכתי תיקון חצות והתבודדתי? ב"ה יש לי כמה וכמה שיעורים קבועים, במשניות וגמרא ושו"ע וספרי רבינו, השאלה היא: איזה מהם עדיף ללמוד בשעות שאחר חצות הלילה?

שלום כבוד הרב. לעניין אכילת בצל חי אצל חסידי ברסלב בכלליות – ואכילתו עם דג ההרינג המלוח.! שאלה:1. האם שמן כובש בצל? 2. האם הוא מונע או מעכב כבישה? 3. מה דינו של בצל ששרה בשמן (יומיים) ומערבבים אותו עם דג מלוח. ? 

שלום וברכה, שאלה לי ובבקשה, האם עובדה שהיא ידועה בציבור וכגון, לספר על אדם שהוא היה מאושפז במחלקה סגורה בבי"ח פסיכיאטרי, האם זה בגדר לשון הרע או שזה מותר מדינא כיוון שהרבה כבר יודעים מכך, ובבקשה? תודה ומראש.