למה כתוב על כל עבירה שהיא החמורה ביותר?

למה כמעט על כל עבירה ומידה רעה כתוב שזה ההעבירה החמורה ביותר או המידה הגרועה ביותר?

תשובה מאת הרב שמעון טייכנר

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

שלום לך, לא על כל עבירה נאמר שהיא הכי חמורה, אבל אתה צודק שיש כמה כאלה, וכוונת הדבר שכל עבירה פוגמת בפן מסויים של מרקם החיים, ומצד אותו פן מיוחד היא הכי חמורה. לדוגמה: לשון הרע היא הכי חמורה מבחינת אחדות האומה והפן החברתי, לעומתה הגאווה היא הכי חמורה מבחינת היחסים שבין האדם לעצמו, מפני שהיא לא מאפשרת לאדם להוציא אל הפועל את מה שטמון בו, אלא מחייבת אותו להיות משועבד לדעתם של אחרים, שאת הכרתם הוא מבקש לקבל. וכך הלאה. כך שצדקו הכותבים שיש כמה עבירות חמורות ביותר – כל אחד מפן אחר של מרקם החיים, בברכה הרב שמעון טייכנר

Share on print
Share on email
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאל את הרב

מה הם הדברים שכדאי ללמוד בהם בחצות הלילה, אחר שערכתי תיקון חצות והתבודדתי? ב"ה יש לי כמה וכמה שיעורים קבועים, במשניות וגמרא ושו"ע וספרי רבינו, השאלה היא: איזה מהם עדיף ללמוד בשעות שאחר חצות הלילה?

שלום כבוד הרב. לעניין אכילת בצל חי אצל חסידי ברסלב בכלליות – ואכילתו עם דג ההרינג המלוח.! שאלה:1. האם שמן כובש בצל? 2. האם הוא מונע או מעכב כבישה? 3. מה דינו של בצל ששרה בשמן (יומיים) ומערבבים אותו עם דג מלוח. ? 

שלום וברכה, שאלה לי ובבקשה, האם עובדה שהיא ידועה בציבור וכגון, לספר על אדם שהוא היה מאושפז במחלקה סגורה בבי"ח פסיכיאטרי, האם זה בגדר לשון הרע או שזה מותר מדינא כיוון שהרבה כבר יודעים מכך, ובבקשה? תודה ומראש.